Úvod

Starožitnosti Czechantik.cz

Historie starožitností Czechantik

První myšlenka vytvořit projekt Czechantik.cz vznikla koncem roku 2012. Proběhly první přípravy, zadání, korektury, komunikace s předními partnery. V polovině roku 2013 jsou dohodnuty veškeré podrobnosti. V srpnu 2013 je projekt spuštěn v plné verzi.

Cílem tohoto projektu je nabídnout našim zákazníkům co nejširší nabídku starožitností na jednom místě. Co se týká obslužnosti, zaměřujeme se především na jednoduchost nákupu. Abychom předešli zbytečným nepříjemnostem, spolupracujeme s odborníky, kteří provádí posudky nabízených starožitností. Přítomnost falz je tedy nepřípustná. Zaměřujeme se především na prodej obrazů, nábytku, dekorací, šperků, hodinek, porcelánu a skla. Od roku 2013 můžete navštívit náš stánek na veletrhu starožitností, který se koná každoročně vždy na jaře a na podzim.

Na projektu Czechantik.cz se aktuálně podílí desítka lidí, starající se o stávající a nové zákazníky. Úzce spolupracujeme s řadou odborníků, zajišťující pro Czechantik.cz posudky. Součástí týmu jsou také profesionální fotografové, programátoři, kolegové zaměřující se na vývoj a propagaci projektu. Starožitnosti máme rádi a tak k nim i přistupujeme, nejen jako k obchodnímu artiklu, ale především jako k věcem, které mají v sobě kus historie a příběhu.

Miroslav Švarc – majitel

V letech 2002 – 2006 jsem studoval obor starožitník. Toto čtyřleté studium je zaštítěné Asociací starožitníků, která zřizovala odbornou praxi v pražských starožitnictvích. Během tříleté praxe u předních starožitníků jsem v roce 2004 začal spolupracovat s restaurátorskými ateliéry Bárta. Starožitnosti a sběratelství je pro mne vášeň. Kdo začne něco sbírat, podlehne tomu velmi lehce. Není to leckdy levná záležitost, na druhou stranu je to příjemná investice. Starožitnosti mají svého ducha a historii. Proto jsem tento obor vystudoval a z těchto důvodů se mu věnuji dodnes. V projektu Czechantik.cz spolupracuji s mnoha pražskými a moravskými starožitníky.

Asociace starožitníků Logo

KONTAKT A OTEVÍRACÍ DOBA

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.