Období
Zavolejte nám

O nás

Miroslav ŠvarcKontakt:
Miroslav Švarc
svarc@czechantik.cz, tel: +420 736 126 124

Pracovní doba: Po - Pá - od 11:00 do 18:00

V letech 2002 - 2006 jsem studoval obor starožitník. Toto čtyřleté studium je zaštítěné Asociací starožitníků, která zřizovala odbornou praxi v pražských starožitnictvích. Během tříleté praxe u předních starožitníků jsem v roce 2004 začal spolupracovat s restaurátorskými ateliéry Bárta. Starožitnosti a sběratelství je pro mne vášeň. Kdo začne něco sbírat, podlehne tomu velmi lehce. Není to leckdy levná záležitost, na druhou stranu je to příjemná investice. Starožitnosti mají svého ducha a historii. Proto jsem tento obor vystudoval a z těchto důvodů se mu věnuji dodnes. V projektu Czechantik.cz spolupracuji s mnoha pražskými a moravskými starožitníky. 

 

První myšlenka vytvořit projekt Czechantik.cz vznikla koncem roku 2012. Proběhly první přípravy, zadání, korektury, komunikace s předními partnery. V polovině roku 2013 jsou dohodnuty veškeré podrobnosti. V srpnu 2013 je projekt spuštěn v ostré verzi. Czechantik.cz je zastřešován společností S.L.G. corp. s.r.o.

 

Cílem tohoto projektu je nabídnout našim zákazníkům co nejširší nabídku starožitností na jednom místě. Co se týká obslužnosti, zaměřujeme se především na jednoduchost nákupu. Abychom předešli zbytečným nepříjemnostem, spolupracujeme s odborníky, kteří provádí posudky nabízených starožitností. Přítomnost falz je tedy nepřípustná. Zaměřujeme se především na prodej obrazů, nábytku, dekorací, šperků, hodinek, porcelánu a skla. Od roku 2013 můžete navštívit náš stánek na veletrhu starožitností, který se koná každoročně vždy na jaře a na podzim.

 

Na projektu Czechantik.cz se aktuálně podílí desítka lidí, starající se o stávající a nové zákazníky. Úzce spolupracujeme s řadou odborníků, zajišťující pro Czechantik.cz posudky. Součástí týmu jsou také profesionální fotografové, programátoři, kolegové zaměřující se na vývoj a propagaci projektu. Za velice důležité považujeme přítomnost partnera Antik Ambra, který má letité zkušenosti s prodejem a nákupem starožitného umění, díky čemuž Vám můžeme nabídnout prvotřídní zboží z oblasti šperků, porcelánu, hodin, skla, nábytku a dalších. Pro převoz starožitného umění využíváme především vlastní přepravní služby. Maximálně tím eliminujeme možnost drobného poškození při transportu.